35 yıllık sözü tuttu

KSK teknik direktörü İskender: “15 yaşında aldığım kararı 35 yıl sonra yerine getirerek sözümü tuttum.“

Karşıyaka’da futbol takımının başına getirilen teknik direktör Ufuk İskender, hedeflerini ve neler yapacağını YENİ ASIR’a anlattı. Öncelikle Karşıyaka’ya geleceğini 35 yıl önce planladığını belirten İskender, “Henüz 15 yaşında Karşıyaka sahasına geldiğimde, 50 yaşında burada yaşayacağım demiştim. Allah nasip etti, özgürlüğüme düşkün biriyim, atladım geldim” dedi.

GENEL AHLAK ÖNEMLİ

Takımdaki ilk işinin genel ahlakı düzeltmek olduğunu belirten İskender, “Her zaman iyi niyet ve iyi ahlak önemlidir. Futbolun en zor yönü basit oynamaktır. Ekibimle bunu sağlamaya çalışacağız” dedi.

MAZERET ÜRETMEM!
“Uf k İskender’den hiç bir zaman mazeret bulamazsınız” diyen tecrübeli teknik adam, “Mazeret üreten insanın kendisidir mazeret. Futbol sahasında bir top iki kale ve 18 futbolcu varsa mazeret üretemezsin. Aciz adamlar şikayet eder. Elimden gelenin en iyisini yaparım”.

ARJANTİN BENZETMESİ

Arjantinde kaldım. KSK taraftarını Arjantin taraftarına benzetiyorum. Bu kadar ateşli, içten, ailenin içinde olan başka taraftar görmedim. Karşıyaka’nın en büyük zenginliği Karşıyaka Spor Kulübü’nün adıdır” dedi.

TARAFTAR BİLİNÇLİ

Taraftar; transfer yasağını, hangi futbolcunun ne kadar kapasitesi olduğunu çok iyi bildiğini belirten İskender, “Bilinçli insanlara yalan söyleyemezsin, cahil insana söylersin. O kadar güzel ki bu benim şansım. Biri çıkıp bana, “Hoca bu takımı niye şampiyon yapmadın” demez.

BABA ŞEFKATİ GÖRMEDİM

“Benim hayatımdaki en büyük eksi, yaşamım ve antrenörlüğümdeki en büyük artıdır” diyen İskender, “6 yaşında babası ölmüş bir çocuğum. Baba sevgisi ve şefkati almadım. Bu eksiği anlayarak oyunculara verdiğim için bu benim artım oluyor. Her şeyde bir hayır vardır. Yönetim bize bir kapı açtı, Allah bize hata yaptırmasın, boynumuzu büktürmesin. Başarısızlıkta bedelini hemen öderim, beklemem. Asıl olan Karşıyakadır” dedi.

İSKENDER’İN TAKIMI DERLER

Çalışkan teknik adam, “Karşıyaka’ya bakıp ‘Bu Ufuk İskender’in takımı dedirtecek bir fotoğraf çıkartırım. Bu Ufuk hocanın başında olduğu takım dedirtirim” dedi.

Gökhan ÖZYURTLU

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.