Altyapı devrimi

Altyapıda sıkıntılarla boğuşan Karşıyaka’da son 10 ayda gelen başarılar yüzleri güldürdü

Türk futboluna sayısız yıldızlar kazandıran Karşıyaka’nın altyapısı yeniden ayağa kalktı.
İzmir ekibinin Bölgesel Gelişim Ligi’nde mücadele eden takımları son iki sezonda başarısız sonuçlar alırken, eski futbolcu Tayfun Yungul’un altyapının başına geçmesinin ardından yeni bir yapılanmaya gidildi. Daha önce gruplarında averaj takım olan U19, U17, U16 ve U15 ekipleri son 10 ayda başarıdan başarıya koşuyor. U19 ve U16 takımları gruplarında 3. sırada yer alıyor.
U17 ile U15’te zirveyi zorluyor.

ÇOK EMEK VERİLİYOR

Emek verildiği zaman karşılığının alındığını belirten Karşıyaka Altyapı Başkanı Tayfun Yungul, “Yaz döneminde 700 kişilik oyuncu havuzundan tavsiye ile değil kendi gözlemlerimizle 62 oyuncu transfer ettik. Türkiye’nin dört bir tarafında oyuncu taramalarımız sürüyor. Şimdi futbolcularımızı milli takım antrenörleri takip ediyor. 10 ay içinde 2 oyuncumuz milli takıma seçildi. İşin başına geçtiğimizde spor okullarında aidatını ödeyen 170 öğrencimiz vardı. Bu sayı şimdiden 400’e ulaştı. Bu işte ben yok biz varız” diye konuştu.

TOROS: DERSİMİZE İYİ ÇALIŞTIK

TFF 3. Lig 2. Grup’ta pazar günü Yeni Orduspor ile karşılaşacak olan Karşıyaka, Çiğli Selçuk Yaşar Tesisleri’nde yaptığı idmanla kritik maçın hazırlıklarını sürdürdü. Yeşil-kırmızılı ekibin teknik patronu Mesut Toros, Ordu deplasmanından en iyi sonuçla İzmir’e dönmek için mücadele edeceklerini belirtti. Ekibinin çok iyi çalıştığını belirten Toros, “Rakibimizi iyi analiz ettik, dersimize iyi çalıştık. Zorlu bir karşılaşma bizi bekliyor ancak oyuncularımın hırsı ve arzusu beni kritik maç öncesi çok mutlu ediyor” dedi. Yeşil-kırmızılı ekipte Doğukan İnci dışında eksik oyuncu bulunmuyor.

GÖRKEM TÜRKYILMAZ

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.