“Birlikte düştük, birlikte kalkacağız!”

Geçtiğimiz hafta Karşıyakalı taraftarlar Adıyaman maçında tribünleri doldurmak için harekete geçti

Geçtiğimiz hafta Karşıyakalı taraftarlar Adıyaman maçında tribünleri doldurmak için harekete geçti. Deplasmanda Yeni Orduspor’u 2-1 mağlup eden son 4 haftada 8 puan toplayarak 11. sıraya kadar yükselen Karşıyaka’da taraftarlar seferberlik başlattı. Karşıyakalılar, “Birlikte düştük, birlikte kalkacağız! Pazar günü Atatürk’ü dolduracağız” sloganıyla tribündeki yerlerini alıp adeta gövde gösterisi yaptı. Karşıyaka’nın duyarlı taraftarları koca bir kulübün yok olmaması için adeta kenetlendi. O gün geldi çattı. Atatürk Stadı bayram yeri gibiydi. Tribünler yeşil kırmızı semtinin takımlarına sahip çıkan aslan yüreklerle doluydu. Bu güçlü taraftarının desteğiyle Karşıyaka 0-1 geriye düştüğü karşılaşmayı 2-1 kazanarak son 5 haftadaki 11. puanını alıp ligde 20 puanla 11. sıraya kadar yükseldi. Bu başarıda elbette güçlü, şeffaf ve kulübün başına geldiği günden itibaren hiç kimseden maddi destek almayan Turgay Büyükkarcı ve yönetiminin, 8 maçta 4 galibiyet, 3 beraberlik ve 1 mağlubiyet ile Mesut Toros’un payı var. Ancak bu başarılı sonuçlarda her türlü zorluklara rağmen sahaya çıkıp aslanlar gibi mücadele eden gençleri de unutmamak lazım.

Hepsini ayrı ayrı kutluyorum…

Karşıyaka marka değeri yüksek bir futbol kulübüdür. Geçmiş dönemlerdeki yönetim ve yönetiliş şekli ile bu kötü tablonun mimarları tarihin tozlu raflarında yerlerini çoktan aldılar bile. Tarih onları asla unutmayacak, bunu da bir kenara not edelim…

***

Yaşam kimi zaman aldıklarıyla kimi zaman da verdikleriyle sınar bizi. İstediklerimiz mi gerekli yoksa var olanlar mı yeterlidir bilmeden yaşarız. Bir başkasının tavuğuna hep kaz gözüyle bakarız. Kendi ruhumuzdaki altın yumurtlayan tavuğu hiç hesaba almadan, hayatın vermediklerine kızarız. Oysa umudun rengi daima yeşil ve yalındır ortaya çıkışı. Her an çiçek açabilecek kadar canlı, her an gerçekleşmeye de yakındır. Mühim olan olaya nereden baktığımız. Kaybettim diyerek oyunbozan bir çocuk gibi bırakıp ağlıyor muyuz? Yoksa yürümeyi yeni öğrenen bebek misali her düşüşte yeniden doğruluyor muyuz? Nice düşüş en cesur kalkışın habercisi değil midir? O halde doğrulmanın tam da vakti. Nerede düşmüşsek oradan ayağa kalkıyoruz.

***

Bundan sonraki hedef oyun ve mücadelenin her geçen hafta üzerine koyarak çok daha iyi bir takım ortaya çıkarması gerekiyor. Karşıyaka güzel bir galibiyet aldı ve puanını 20’ye yükseltti. Böylece gelecek için beklentileri de artırmış oldu.

Hiçbir şeye limit koyamazsınız. Hayalleriniz ne kadar büyük olursa o kadar ileriye gidersiniz. Ne zaman düştüğünüz değil, ne zaman kalktığınız önemlidir. Yenilmek, ama yinede teslim olmamak. Zafer budur! Kolay kazanılan zaferler ucuzdur. Kazanmaya değer olanlar ise zorlu bir savaşın sonunda gelir.

Hayat bir bisiklete binmek gibidir. Pedalı çevirmeye devam ettiğiniz sürece düşmezsiniz. Ya ümit sizsiniz, ya da ümitsizsiniz. Başarı azim gerektirir. Azim ise irade. Haydi “Kaf Kaf” şimdi tam sırası asla pes etmek yok…

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.