Karşıyakamız 64 – Donar 69

FIBA Europe Cup C Grubu ikinci maçında Hollanda ekibi Groningen’e diş geçiremedi

FIBA Europe Cup C Grubu’nda sezona Spirou Basket’i deplasmanda yenerek başlayan Pınar Karşıyaka, evindeki ilk maçta Donar Groningen’e mağlup oldu, taraftarını yüzünü güldüremedi:
64-69. Groningen bu skorla ikide iki yapıp grupta liderliğe yükselirken yeşil-kırmızılılar 1 galibiyette kaldı.

FARK KAPANMADI

Maça konuk ekip 7-0’lık seriyle başladı.
Karşıyaka rakibine İlkan, Walker ve Henry ile karşısık vermeye çalışsa da Hollanda temsilcisi ilk çeyreği 22-15 geride geçti. İkinci periyotta Kaf-Kaf’ın oyuna ortak olmaya çalıştığı anlarda Groningen dış atışlarla farkın kapanmasına izin vermedi ve devre 42-30 konuk ekip üstünlüğü ile kapandı.

GÜCÜ YETMEDİ

Üçüncü periyotta parkeye Tayfun’u sürerek sert savunma yapan Pınar Karşıyaka, taraftarının müthiş desteğiyle farkı eritmeye çalıştı.
Savunmasını sertleştirip aradaki farkı bir ara 1’e indiren (55-54) Pınar KSK, öne geçmeyi başaramadı. Groningen son bölüme de 59-55’lik avantajla girdi. Son periyotta konuk ekip Dourisseau ve Sitton ile sayılar buldu. Temsilcimizin galibiyet çabaları bir türlü sonuç vermeyince maç 64-69 Groningen galibiyetiyle son buldu.
Pınar Karşıyaka’ya Walker’ın 17, Henry’nin 13 sayısı galibiyet için yetmedi.

ÇIVGIN İSTİFAYA DAVET EDİLDİ

Karşılaşma sonrası bir grup yeşil-kırmızılı taraftar, Antrenör Özhan Çıvgın’ı istifaya davet etti.Yeşil-kırmızılı ekip, gruptaki 3. maçında 31 Ekim Çarşamba günü İstanbul Büyükşehir Belediyespor’a konuk olacak. Yeniasır

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.