Özhan Çıvgın’dan İlkan Karaman’a Övgü


Tahincioğlu Basketbol Süper Ligi’nin 3. haftasında deplasmanda İstanbul Büyükşehir Belediyespor‘u 89-84 mağlup ederek sezonun ilk galibiyetini alan Pınar Karşıyaka‘da koç Özhan Çıvgın son dönemlerin formda oyuncusu İlkan Karaman‘ın performansından övgüyle bahsetti.

Karşıyaka’nın son 3 maçında çift haneleri gören İlkan, Beşiktaş’a karşı 11 sayı-3 ribaunt-1 asist, Spirou Charleroi karşısında 15 sayı-9 ribaunt-2 asist ve son olarak İstanbul BBSK karşısında 14 sayı-6 ribaunt-1 asist yaptı.

Çıvgın, yıldız oyuncusunun performansıyla ilgili olarak, ”İlkan Karaman’ın artan bir performansı var ve bunun devam etmesini bekliyoruz.” dedi.

Kaldığı Yerden Devam Ediyor

Geçtiğimiz sezon ara dönemde geldiği Büyükçekmece’deki performansıyla çıkışa geçen İlkan, bu yaz Karşıyaka’da Çıvgın’la yeniden çalışma fırsatı yakaladı. Karşıyaka’da sezonun iyileri arasında yer alan İlkan’ın performansı önümüzdeki haftalarda playoff yolunda takım için kilit noktalardan biri olacak.

Milli Takım’a Göz Kırpıyor

Milli Takım’daki uzunların mevcut performansı gözönüne alındığında İlkan’ın ortaya koyduğu performansla yeniden Milli Takım’a seçilmesi ise sürpriz olmayacak.

Kaynak : basketball.com.tr

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.