Taraftarımızın Dikkatine

Hayırlısı ile yeni bir sezona girdik. Tek hedef var. “Bir tane sevdamız, KARŞIYAKAMIZ” ın hakkını emeklerimiz ile sonuna kadar vermek, verdirmek. 

Dün İzmir Emniyet Müdürlerimiz, Spor Asayiş Müdürlerimiz ve  diğer İzmir takımları Taraftar temsilcileri ile bir araya geldik. Verimli geçtiğine inandığımız toplantıda Emniyet mensubu müdürlerimiz aktarmak istediklerini aktardı, biz TARAFTARLAR olarak problemlerimizi ve isteklerimizi dile getirdik. 

Sonuç olarak hissettiğimiz şey, biz TARAFTARLAR olarak 1 adım atarsak, onlar da 2 adım gelecekler. 

Bilindiği gibi 2014 senesinde yürürlüğe giren ve asla istemediğimiz bir 6222 yasası var. Unutulmamalı ki Emniyet görevlileri kanun yapıcı değil, uygulamak ile yükümlü olanlardır. Onların da  bu bela yasanın gereklerini yerine getirmek gibi bir zorunluluğu var.

6222,  “Sporda şiddet düzensizliği önlemek” adı altında çıkartıldı.  “Deplasman haktır” diye kıçımızı yırtıyoruz senelerdir. Ancak İl güvenlik kurulu işine gelmeyen maçlarda anında Taraftarsız oynama kararı alabiliyor. Böyle bir hakkın var, 6222 neden var o zaman. Kısacası kanunun neresinden tutarsan elinde kalıyor.

Biz Taraftarlara Karşıyakamıza yakışır şekilde maça gitmek, tribünde o ağırlığı korumak ve kutsal topraklara dönmek, altı doldurulamayacak küfürden kaçınmak, emniyet görevlilerinin görevlerini yaptığını unutmamak. Abilerimiz her maçta tribünde.. çözülemeyen sıkıntılarda onlara danışmak.

Yeni sezon Karşıyakamıza hayırlı olsun.

Karşıyaka  Taraftarlar Derneği ve Karşıyaka Çarşı Grubu

You may also like...

1 Response

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.