Hepimiz köpeğiz zehirlerle bitmeyiz


Geçtiğimiz günlerde Gümüşlük Mahallesi’nde hayvan severler, sokak hayvanlarının kimliği belirsiz kişi ya da kişilerce zehirlenerek öldürülmesine tepki göstermiş, zehirlendiği belirtilen ‘Tom’ adlı bir köpek, müdahaleyle kurtarılmıştı. Bu olay, Muğla 1. Amatör Küme A Grubu’ndaki Gümüşlük Gençlikspor-Bodrum Göltürkbüküspor maçında da protesto edildi.

Ev sahibi ekibin oyuncuları sahaya, “Bizi zehirlemeyin Gümüşlük’ün canı yanmasın” yazılı pankart ve zehirlenmekten kurtarılan “Tom” adlı köpekle çıktı. Bazı taraftarlar da “Hepimiz köpeğiz zehirlerle bitmeyiz” diye slogan atarak futbolculara destek verdi.

‘Onların da yaşama hakkının olduğuna inanıyoruz’
Gümüşlükspor Basın Sözcüsü Akif Kurtuluş, gazetecilere yaptığı açıklamada, Gümüşlük’te son beş yıldır hayvan zehirlenmelerinin azaldığını ancak zehirlenmeye devam edildiğini savundu.

Sokak hayvanlarının da yaşamaya hakkı olduğunu anlatan Kurtuluş, “Onların da en az bizim kadar Gümüşlüklü olduğunu düşünüyoruz. Onların da yaşama hakkının olduğuna inanıyoruz. Gümüşlük Gençlikspor olarak da bu konuda bir duyarlılık geliştirmeye çalıştık” dedi.
Oldukça çekişmeli geçen karşılaşmanın ilk yarısını 1-0 önde tamamlayan ev sahibi Gümüşlük Gençlikspor, sahadan 2-0 galip ayrılarak taraftarına büyük sevinç yaşattı. Maçı kulüp başkanı Nejat İşler de izledi.

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.